288 - Áll az Úristen temploma

L. M. Lindeman 1812-1887

1. Áll az Úristen temploma, Háza a Mindenhatónak, Tárul, mint lelkünk otthona, Harangjai hívnak, szólnak: "Öregek, ifjak, jöjjetek! Mind, kik hordoztok terheket! Mind, akik békét kívántok!"

2. Templomunk, drága vagy nekünk. Itt hangzik Isten igéje, Itt imádságunk, énekünk, Hogy nevét áldja, dicsérje. Ide vár minket Istenünk, És szövetséget köt velünk, Kegyelmet ad, békességet.

3. Keresztvíz cseppje hirdeti: "Életed már Istené lett!" Az oltár szól: "Mind elveszi Jézus vére bűnöd, vétked." A szószék hív: "Az Úr van itt!" Szívünkben ébred már a hit. Áthat az ige szent fénye.

4. S élő kövekből épít már Templomot itt a Szentlélek. Kegyelem és új élet vár: Megváltott, szolgáló élet. S hol kettő-három ráfigyel, Mit ígért, nem felejti el, Jelen van Jézus közöttük.

5. Bármerre járunk, ó, Urunk, Legyen otthonunk szent házad! Töltse meg mindig templomunk Dicséret, hála, imádat! S ha szívünk itt már nem dobog, Táruljon égi templomod, Hol néped örökké áldhat.

Nicolai Frederik Severin Grundtvig 1783-1872 (dán).