Vasárnap előestéjén

Holnap vasárnap lesz. A te napod ez, Uram, de nekünk adtad, hogy megpihenjünk nálad. Hozzád készülünk holnap. Ölelj körül szereteteddel, és dicsőítsd meg magadat bennünk az istentiszteleten. Ajándékozd meg egyházadat szerte a földön, itt közöttünk is szívhez szóló, értelmünket megvilágosító, akaratunkat engedelmességre késztető jó igehirdetéssel. Készítsd fel követeidet szolgálatukra. Vedd el fáradtságukat, állítsd gondolataikat a te gondolataid szolgálatába, ajándékozd meg őket a bizonyságtétel örömével.
Végy mindnyájunkat oltalmadba ezen az éjszakán is. Azokat is, akik pihenni térnek; azokat is, akik örömöt keresnek; azokat is, akik munkában állnak; azokat is, akik betegágyon vagy beteg mellett virrasztanak; azokat is, akik a halál révén állnak. Vedd oltalmadba gondokkal küzdő, békességért kiáltó, bonyolult - általad mégis nagyon szeretett - világunkat