95 - Tenéked mondok hálát

Dallam: Már búcsút veszek tőled 505

1. Tenéked mondok hálát, Megtartó Istenem, Hogy újra felvirradtam Ma is e reggelen. Az éjjeli sötétség Bár körülfoghatott, De kártól és veszélytől Megőrzött szent karod.

2. Csak téged magasztallak, Élet kegyes Ura. Te légy egész nyájadnak Hűséges pásztora! A felsőbbséget, népet, Az egyházat, hazát Te óvjad, te segítsed Nehéz harcain át!

3. Jó békét országunkban, Házunkban kenyeret Te adj, Atyánk, mindenkor, Te örök szeretet! A népek közt lakozzék Immár egyértelem, Meglássék, hogy szívünkben A Krisztus van jelen!

4. Te szőlőtő vagy, Jézus, Mi vesszőid vagyunk. Csak úgy termünk gyümölcsöt, Ha benned maradunk. Adj erőt, hogy e földön Csak néked élhessünk, És végül mennyországban Tevéled örvendjünk!

Johannes Mühlmann 1573-1613 (német).